Choď na obsah Choď na menu
 


 

root.jpg

 ROOT:

Samsung

hTC

Sony / Sony Ericsson

LG

ZTE

Nexus

 

Ak máte záujem Rootnuť si svoj android smartfón tak najlepšie návody najdete na fóre XDA Developers, taktiež tu nájdete vela alternatívnych ROMiek (Android upravený programatomi podla ich predstáv) ktore si možete naištalovať do telefónu. Medzi najlepšie patria CyanogenMod, MIUI, ParanoidAndroid. Tieto alternatívne Romky sú rýchlejšie a svižnejšie ako Romky od výrobcov telefónov.

 

Čo to je ROOT

 

Rootovanie systému je získanie administrátorských práv nad operačným systémom. Získate tým plnú kontrolu nad systémom, schopnosť meniť systémové súbory (témy, pôvodné aplikácie, boot image, recovery image, možnosť preinštalovania celého systému modifikovaným systémom, ktorý si môžete prispôsobiť sami, alebo si nejaký môžete stiahnuť z internetu - mod, ROM), spúšťanie špeciálnych aplikácií, ktoré potrebujú väčšiu kontrolu nad systémom (napríklad aplikácie na zdieľanie internetu – tzv. tethering; aplikácia SuperUser – umožňuje povoliť alebo naopak zakázať použitie administrátorského prístupu akémukoľvek programu; Task Manager pre roota – ukončovanie aplikácií, ktoré by ste inak ukončiť nevedeli), zálohovanie systému (zálohovanie .apk súborov vašich aplikácií), možnosť ukladania na SD kartu obsah pamätí cache, nainštalovaných aplikácií a reštartovanie telefónu priamo z terminálu. Stratíte však záruku na telefón a tiež možnosť OTA aktualizácií (over the air aktualizácie - vzdialene zasielané aktualizácie Googlom, výrobcom telefónu alebo operátorom).

 

Malá video ukážka

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Dotaz

(Admin, 22. 9. 2013 19:40)

Ano o data prides preto treba zalohovat a treba postupovat presne podla navodu lebo mozes prist aj o mobil

root

(a kde mam stiahnut roor, 1. 4. 2013 19:45)

kde mam stiahnut roor?

Re: root

(Admin, 22. 9. 2013 19:39)

Ako som pisal, XDA Forum, tam si treba najst tvoj mobil a vybrat si ROMku aku len chces. V mojej starej X10 mini pro ficim na ICSku :)

Update

(anonym, 2. 2. 2013 22:13)

Dobry nemate nahodou daky tutorial na sony xperia x8 update android 2.3 ???

Redakcia

(K.H., 25. 1. 2013 16:02)

Dobrý deň. Prepáčte, že Vás kontaktujem takto, ale nikde tu neviem nájsť na Vás kontakt. Nemali by ste záujem pridať sa do našej redakcie androidnews.sk? Napíšte mi na mail krto7397@gmail.com.

otazka

(kokos, 6. 1. 2013 16:12)

Pri tej zaruke pomoze un-root ?

Re: otazka

(admin, 6. 1. 2013 17:00)

zaleží od telefónu, nie každý sa dá vratit do povodného stavu a taktiež zaleži od servisu či to budú kontrolovat